Akıllı telefonlardaki gereksiz fotoğrafları topluca silme [Nasıl yapılır?]

Akıllı telefonlardaki gereksiz fotoğrafları topluca silme [Nasıl yapılır?]

Bir akıllı telefonu uzun süre kullandığınızda “yetersiz bellek” uyarısı baş belanız haline gelebiliyor. Bu noktada akla gelen ilk çözümlerden biri galerideki fotoğrafları ayıklamak oluyor. Özellikle bulut depoloma sistemlerinden birini kullanmıyorsanız telefonunuzda gerekli, gereksiz pek çok fotoğraf yığılmış oluyor. Dolayısıyla ayıklama işlemini tamamlamak sandığınız kadar kolay olmuyor. İşte bu gibi durumlarda işimizi kolaylaştıran çeşitli uygulamalar mevcut.

Bildiğiniz gibi günlük yaşamda bir anı fotoğraflarken garanti olması adına birden fazla kare çekiyoruz. Daha sonra ekstradan çektiğimiz bu fotoğrafları ayıklamayı unutup, galerimizde öylece bırakıyoruz. Bu fotoğrafların yığılması zamanla telefon hafızasının dolmasına neden oluyor. Bu probleme çözüm sunan uygulamalardan biri de Duplicate Photo Remover oluyor.

Gereksiz fotoğraf yığınından kurtulun

Ücretsiz bir uygulama olan Duplicate Photo Remover temelde çok basit bir işleve sahip. Uygulama galerinizdeki içerikleri baştan aşağı tarıyor. Garanti olması için çekilen fakat birbirinin aynısı olan olan fotoğrafları belirliyor. Ardından kullanıcılara iki seçenek sunuyor. İsterseniz sadece tekrar eden fotoğrafları silebiliyorsunuz. Ben daha fazla yer açılsın istiyorum diyorsanız belirlenen fotoğrafların tamamını da silebiliyorsunuz. Böylece gereksiz fotoğrafların depolama alanında boşu boşuna yer kaplamasının önüne geçebiliyorsunuz.

Fakat kimi zaman telefonumuzun “yetersiz bellek” uyarı vermesine neden olan çektiğimiz fotoğraflar olmuyor. Bu konuyla alakalı diğer çözüm yollarını bulmak için Android telefonlarda “yetersiz bellek” uyarısından kurtulma yolları isimli yazımıza bakabilirsiniz.

Kaynak: blogalani.com

Teknoloji