Baffle Asma Tavan Sistemleri

Baffle Asma Tavan Sistemleri

Baffle asma tavan sistemi, tutucunun tutturulmasını kolaylaştıran daha önce sabitlenmiş klipsli panellerden oluşan bir yapıdır. Sistemin kurulumu oldukça kolaydır. Bununla birlikte kameraya ulaşımını kolaylaştırmak için bütünüyle demonte edilir. Baffle tavan sistemi sahada eksiksiz olarak desteklenen bireysel bir çözümü ifade eder. Bu sistemin en önemli özelliği, yerinde kesim ayarlaması gerektirmemesidir. Bu durumda da baffle asma tavan sistemlerinin kurulum süresini ve maliyetini büyük oranda azaltır. Panel boyutu ve mesafeleri bütünü ile özelleştirilebilir olmasından dolayı çok sayıda tasarımın yapılması mümkündür.

 Baffle Asma Tavan Sistemi

 Alüminyum baffle tavan panelleri, tavan üzerinde farklı ölçülerde dikey olarak asılabilen metal panellerdir. Doğrusal dikey tasarımlar, tavan arasındaki havanın sirkülasyonunu oluştururken, farklı ebatlar ve panel mesafeleri sayesinde tavan içerisinde bulunan elektrik veya mekanik tesisatlarını saklama olanağı verir.

 Baffle Asma Tavan Sistemlerinin İşleyişi

 Standart asma tavanların kapsamının çok daha gelişmişi olan baffle tavan sistemi, uygulanan alanın daha estetik ve modern bir tasarıma kavuşmasını sağlayan bir sistemdir. Bu nedenle baffle tavan sistemi günümüzde önemli bir yere sahiptir. Baffle asma tavan sistemi farklı şekilde armatürler kullanabilir. Paneller arasındaki boş kısımlar sayesinde, tavanın arka kısmında bulunan montaja kolay bir şekilde müdahale edebilir. Bununla birlikte olası yangın durumunda dumanın tavan üzerinden hızla geçmesini sağlar. Baffle asma tavan panellerinin alüminyum bölümleri bulunur. Bu bölümler farklı ebatlarda tavana dikey olarak asılmış olan metal panelleri ifade eder.

 Baffle Tavan Sisteminde Montaj

 Montajlama, baffle tavan sistemlerinde oldukça önemli bir işlemdir. Buffle asma tavanlarda tek yönlü ve değişik açılarda, dalgalı veya girintili çıkıntılı olacak biçimde montajlar yapılabilir. Pek oldukça farklı imalat ve alçıpanla birleştirilerek yeni görüntüler oluşturulabilir. Bu sayede birçok farklı tasarımın elde edilebilmesi kolaylığı nedeni ile özellikle iç mimarlar tarafından yüksek talep gören bir tavan çeşididir. Ayrıca baffle tavan sistemleri mekânın veya alanın hacmini daraltmak yerine genişletir. Montajı sırasında ölçülere bir hayli özen gösterilmelidir. Aralıklar dikkatli bir şekilde ölçülmeli ve eşit olmalıdır. Uygulanan tavan yüzeyi üzerinde bulunan dalgalanmalar ise tasarım sorunları oluşturması nedeni ile tavan, uygulamaya başlamadan önce dümdüz bir konumda olmalıdır.

Ekonomi