Çarpık Dişler İçin Yapılan Tedavi Nedir?

Çarpık Dişler İçin Yapılan Tedavi Nedir?

Çarpık dişler, tedavi olanağı mevcut olan ve geniş yelpazede çözüm imkanına sahip olan ciddi bir ağız ve diş sağlığı sorunu olarak öne çıkmaktadır. Bozuk dişlerin tedavi edilmesi ile muhteşem gülüşlere sahip olma imkanı mevcut olmaktadır. Doğru tedavi ve izlenilen yol sayesinde kusursuz dişlere sahip olmak için Kartal diş doktoru uzman ekibi ile başarılı hizmetler sunmaktadır. Hem estetik açıdan hem de diş sağlığı için tehlike oluşturan çarpık dişlerin tedavi yapılması için oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Çarpık dişlerde mutlaka yiyecek birikintisi oluşturur ve diş çürümeye başlamaktadır. Ancak birçok tedavi yöntemleri ile çarpık dişlerin tedavisi mevcut olmaktadır.

 Çarpık Diş Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

 Çarpık dişlerin zamanla tedavi edilmemesi diş etlerine zarar verir ve zamanla kemik kaybına neden olmaktadır. Çarpık dişlerin en önemli ve en bilindik tedavi yöntemi tel tedavisi olmaktadır. Ayrıca lamine ya da bonding yöntemi de çarpık dişlerin tedavisi için kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır.

 Uygun tedavinin tespit edilmesi ve uygulanması için Kartal diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır. Ayrıca bazı hastalar tel tedavisi uzun sürdüğü için diş kaplama tedavisini de uygun olması ile birlikte tercih etmektedir. Ancak tel tedavisi ile hem sağlıklı dişler hem de estetik görünüm açısından doğal gülüşlere sahip olma oldukça avantajlı tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

 Diş Teli Tedavisi Avantajları Nelerdir?

 Ortodonti, diş ya da çevre dokuları nedeni ile ağız ve dişlerde meydana gelen yamukluk, çarpık dişlerin oluşumunun düzeltilmesi tedavilerini yürüten bir diş bölümü olmaktadır. Diş teli tedavisi ortodonti uzmanı tarafından yapılan ve ciddi süreç gerektiren bir tedavi yöntemi olmaktadır. Dişlerin arzulanan görüntüye sahip olmaları için süre ve basınç konusu gerekli bir durum olarak öne çıkmaktadır.

 Dişlere yerleştirilen teller yardımı ile diş üzerine basınç uygulanır ve belli bir süre sonra dişler düzelmeye başlamaktadır. Diş teli tedavisi için düzenli kontrol ve tellerin sıkılması ile belirli bir süre gerekli olmaktadır. Ortodonti uzmanları ve başarılı ekibi ile çarpık dişlerin tedavisi için Kartal diş doktoru hizmetleri mevcut olmaktadır.

Sağlık