Çevrimiçi Oyun Oynamak İçin En İyi Snes Emülatörleri

Çevrimiçi Oyun Oynamak İçin En İyi Snes Emülatörleri

Video oyunu yeniden yapımları, yeniden düzenlemeleri ve VR çağında bile, çoğu kişinin klasikleri oynamanın verdiği keyfin yerini hiçbir şey tutamaz. 8 bitlik günlerden oyuncular artık en az 30 yaşında olsa da retro oyunlar canlı ve iyi durumda.

İster PlayStation, Xbox veya Nintendo Switch ile başlamış eski kafalı, ister yeni çağ oppo reno kullanıcısı olun, 90’lardan zamanla asla solmayan bazı video oyunları vardır: Super Mario World, Chrono Trigger ve Örneğin Final Fantasy VI.

En İyi Snes Emülatörleri Hangileri?

Tüm zamanların en sevilen oyun kitaplıklarından birine sahip olan Super Nintendo Entertainment System (veya SNES), bu oyunların tümüne ev sahipliği yapmaktadır. Konsol, Nintendo’nun TurboGrafx-16 ve Sega Genesis’ten sonra partiye geç gelen 16-bit dünyasına ilk cümbüşüydü. Bu konsollar kadar zamanında gelmemesine rağmen, SNES her ikisinden de hızlı bir şekilde çıktı. Neyse ki, pahalı bir retro konsola sahip olmayanlar için bile, SNES oyunları PC’de, hatta tarayıcıda bile oynanabilir. Bu yazıda, çevrimiçi oyun oynamak için en iyi SNES emülatörlerine bir göz atalım.

Play Emulator, birden fazla farklı konsola sahip popüler bir çevrimiçi öykünme sitesidir. SNES kütüphanesi en etkileyicilerinden biridir ve başlamak çok kolaydır.

Play Emulator şu anda 911 oynanabilir SNES oyunu içeriyor. The Legend of Zelda: A Link to the Past, EarthBound ve Super Metroid gibi tüm klasiklere sahip, ancak aynı zamanda Same Game Mario gibi oyuncuların başka yerde bulamayacağı bazı belirsiz başlıklar da var.

Same Game Mario gibi, daha az bilinen oyunların çoğu Japon sürümleridir. Birkaç tane daha Super Bikkuriman, Super Famista 5 ve Gekisou Sentai Car Rangers’ı içerir.

Bir oyuna tıkladıktan sonra, 640×480 boyutunda bir SNES öykünme çerçevesinde yüklenmeye başlayacaktır. Basitçe tıklayın “Oyunu Çalıştır” düğmesine basın ve ROM indirilmeye ve başlatılmaya başlayacaktır. Yüklendikten sonra, kartuş konsola yerleştirilmiş ve açılmış gibi çalmaya başlayacaktır. Oyunu oynarken oyuncu kulaklığı kullanmanız seslerin daha net ve anlaşılır olmasını sağlayacaktır. 

SNESLive

Öykünme penceresinin dışına tıklamak, oyunu otomatik olarak duraklatır; bu, başka bir şey (iş gibi) yaparken oynuyorsanız harikadır. Oyuncu koltuğunuz ile oyun oynarken daha fazla keyif alacaksınız. SNES öykünücüsünde bir oyun olduğunda, imleci üzerine getirdiğinizde öykünme çerçevesinin sol alt kısmında bir menü çubuğu görünür.

Bu yazımızda Snes emulatörleri ve en iyi Sneslive hakkında bilgi verdik eklemek istediklerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Teknoloji