Formula 1 Macaristan Gp’de Kazanan Max Verstappen Oldu

Formula 1 Macaristan Gp’de Kazanan Max Verstappen Oldu

Formula 1 Macaristan GP’de Kazanan Max Verstappen Oldu

Formula 1 tüm hızı ile devam ediyor. Formula 1 Dünya Şampiyonasının 13. yarışı Macaristan’da sürülerek tamamlandı. Yarışa 10. sıradan başlangıç yapan Red Bull pilotu Max Verstappen damalı bayrağı gören ve geçen isim oldu.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 13. ayağı Macaristan Grand Prix’sinde Red Bull sürücüsü Hollandalı Max Verstappen birinci oldu. Bu isim ise canlı bahis siteleri içerisinde çok anıldı.

Sezonun 13.mücadelesi, başkent iBudapeşte’de olan ve toplamda 4,3 kilometrelik Hungaroring Pisti’nde 70 tur üzerinden gerçekleştirildi. Yarışı lide seviyede tamamlayan Verstappen, bu sezonki 8. zaferini elde etti. Cumartesi günü zorlu şartlar altında kariyerinin ilk Formula 1 pole pozisyonunu elde etmiş olan George Russell, pazar günü olacak olan yarışa ilk sıradan başladı ve startla beraber yerini korurken, ilk dört sıra içinde herhangi bir değişiklik olmadı. İkinci pit stopların da tamamlanmış olmasıyla Verstappen lider, Charles Leclerc ikinci, Russell üçüncü, Carlos Sainz dördüncü ve Hamilton da beşinci sırada yer almıştı. Son bölümde ise Verstappen ön taraftaki yerini korumayı sürdürdü ve hatasız bir sürüş ile damalı bayrağı ilk sırada gördü.

Hollanda kökenine sahip olan pilot, böylelikle 10. sıradan başladığı yarışta zafere ulaşırken, geride kalan 13 yarış içinde 8.galibiyetini kazandı. Hanesine 25 puan daha yazdıran Verstappen, yaz arasına 258 puanla lider girerken, en yakın rakibi Leclerc ile arasında 80 puan bulunuyor. Bu sezon şu ana kadar Max Verstappen (Red Bull) 8, Charles Leclerc (Ferrari) 3, Sergio Perez (Red Bull) ve Carlos Sainz (Ferrari) ise birer galibiyete sahip durumda.

Pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle:

Pilotlar

1. Max Verstappen (Hollanda): 258 puan

2. Charles Leclerc (Monako): 178

3. Sergio Perez (Meksika): 173

4. George Russell (Büyük Britanya): 158

5. Carlos Sainz (İspanya): 156

Takımlar

1. Red Bull: 431

2. Ferrari: 334

3. Mercedes: 304

4. Alpine: 99

5. McLaren: 95

Spor