Gmail’de istenmeyen e-postaları engelleme ve engel kaldırma [Nasıl yapılır?]

Gmail’de istenmeyen e-postaları engelleme ve engel kaldırma [Nasıl yapılır?]

Söz konusu e-posta hesaplarımız olduğunda burada istenmeyen pek çok içerikle karşılaşıyoruz. Spam olmasına rağmen direkt olarak gelen kutumuza düşen içerikler olabiliyor. Spam olmamasına rağmen artık almak istemediğimiz maillerle de karşılaşabiliyoruz. Bu problemi aşmanın ise oldukça basit bir yolu bulunuyor.

Gmail’de mail engelleme

Engelleme işlemi gerçekleştirebilmek için önce Gmail varolan hesabınızı açmanız gerekiyor. Ardından listeden engellemek istediğiniz kişiyi buluyorsunuz. O kişiden gelmiş olan bir maili açıyorsunuz. Ardından ekranın sağ tarafında yer alan aşağıya doğru bakan ok işaretine tıklıyoruz. “x” adlı göndereni engelle seçeneğine basıyoruz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmenin ardından artık o kişinin gönderdikleri gelen kutumuza düşmüyor. Biz de rahat bir nefes alıyoruz.

Gmail’de engel kaldırma

Diyelim ki gönderdiği maillerden dolayı bir kişiyi engellemeyi tercih ettiniz. Daha sonra pişman olduğunuz veya fikrinizi değiştirdiniz. Engel kaldırmak da fazlasıyla kolay. Bunun için önce Gmail hesabınızı açmanız gerekiyor. Ardından ekranın sağ üst köşesinde yer alan dişli ikonuna basıyorsunuz. Ayarlar seçeneğine basmanızla birlikte yeni bir sayfa açılıyor. Burada “Filtreler ve Engellenen Adresler” başlığına geliyorsunuz. Engelini kaldırmak istediğiniz mail adresini buluyor ve seçiyorsunuz. Ardından “seçilen adreslerin engelini kaldır” diyorsunuz. Böylece engel kalmış oluyor.

Kaynak: yazdirma.com

Teknoloji