Gomis

Gomis

Gomis’ten Açıklama, Bu Yıl Atmosfer Bir Başka

Galatasaray’ın tecrübeli oyuncusu Gomis’ten açıklama, bu yıl atmosfer bir başka. Geçen yıl bu şekilde bir atmosfer olmadığına vurgu yapan deneyimli forvet, takım içindeki havanın çok başka olduğuna ve bunun arkasında yatan en büyük sebebin ise yeni yönetimin inanılmaz yaklaşımına bağlıyor. Florya’da geçirilen günlerin çok iyi bir atmosferde geçtiğini ve yeni yönetimin takıma olan ilgisinin çok üst düzeyde olduğunu belirten Gomis, taraftarın da bu duruma eklenmesi ile birlikte evde oynanan maçların çok farklı olduğunu belirtti. Hatayspor ile oynanan maçın son golünü atan Gomis, “Bu sahada gol attığım için her defasında çok mutlu oluyorum.” ifadelerini kullandı. Deneyimli forvetin oğlu da aynı şekilde babasının gol atmasından dolayı çok mutlu olduğunu bildirdi. Galatasaray maçlarına Joybet üzerinden kupon yapabilirsiniz.

Galatasaray Hatayspor maçını 4-0 gibi net bir skorla geçerek liderlik koltuğundaki puan farkını 7’ye çıkardı. Bu da diğer takımlar üzerinde stres oluşturuyor. Özellikle Gaziantepspor deplasmanına gidecek olan Fenerbahçe olası yenilgi sonrasında 7 puanlık bir farkla karşı karşıya kalabilir. Spor camiasından birçok yorumcu Galatasaray’ın psikolojik üstünlüğü ele geçirdiğini konuşuyor. Özellikle Rıdvan Dilmen’in maç sonrasında yaptığı yorumlar çok fazla konuşuldu. Galatasaray’ın psikolojik üstünlüğü ele geçirdiğinden bahseden Dilmen, havaya giren Galatasaray’ın çok farklı olduğunun da altını çizdi.

Galatasaray Puan Farkını 7’ye Çıkardı

Galatasaray iyi oyununu oynamaya devam ediyor. Takımın gelen performansı her geçen hafta artarken taraftarlar da şampiyonluğa hiç olmadığı kadar inanmaya başladılar. Hatayspor karşısında alınan galibiyet ile birlikte Galatasaray puan farkını 7’ye çıkardı. Rakiplerine karşı önemli bir psikolojik üstünlük elde eden Galatasaray, Hatayspor galibiyetinin ardından gözlerini rakiplerin maçlarına çevirdi. Rakip tarafında olası puan kayıpları ile birlikte Galatasaray şampiyonluğun en büyük adayı haline gelecektir. Galatasaray işler yolunda giderken, yönetim ise takımı güçlendirmek adına transfer çalışmalarına devam ediyor. Bu konuda transfer düşünülen ilk mevki sol bek olurken, forvet transferi de bekleniyor.

Okan Buruk teknik direktörlüğünde maçlara çıkan Galatasaray son haftalarda artan performansı ile birlikte taraftarlarını mutlu ediyor. Ligin başında puan olarak kötü bir başlangıç yapmasa da oyun olarak kötü bir başlangıç yapan Galatasaray, özellikle dünya kupası arasını çok iyi bir şekilde değerlendirdi. Aradan fırtına gibi dönen Galatasaray ligdeki en akıcı futbolu oynadığı görülüyor. Yorumcuların sıklıkla vurguladığı gol atma sorununu da çözen Galatasaray son maçlarda aldığı farklı galibiyetler ile birlikte bu sorunu çözdüğünü net bir şekilde gösteriyor.

Gomis Galatasaray’ı Zirveye Taşıdı

Galatasaray’da forvetlerin kötü performans sergilediği dönemde oyuna giren Gomis Galatasaray’ı zirveye taşıdı. Büyük performans beklenen Seferoviç’in istenilen performansı verememesi ve Icardi’nin de sakatlıklarla boğuşması esnasında takımı taşıyan isim Gomis oldu. Yaşına rağmen çok büyük oyunlar sergileyen Gomis, taraftarın bir kez daha sevgilisi olmayı başardı. Gomis bu sene ortaya koyduğu performanstan memnun olurken takımdaki havanın da bambaşka olduğunu belirtiyor. Geçen yıllara oranla yönetimin büyük fark yarattığına vurgu yapan Gomis, Florya’da her şeyin yolunda olduğunu ve herkesin keyfinin yerinde olduğunu söylüyor.

Okan Buruk da şampiyonluğa sonuna kadar inanmış durumda. Oyuncular ile birlikte özel bir bağ kuran ve yönetimin desteğini her zaman hisseden Okan Buruk, sezon sonunda gülen taraf olacaklarına inanıyor. Fenerbahçe karşısında taktik olarak planladıkları her şeyi sahaya koymayı başaran Galatasaray’da büyük pay Okan Buruk’a verildi. Sahadaki sakin görünüm ve yetenekli ayaklar ile birlikte 3-0 gibi net bir galibiyet alan Galatasaray devamında da Hatayspor’u 4-0 gibi net bir skorla geçti.

Spor