Grand-Slam Turnuvaları Başlıyor!

Grand-Slam Turnuvaları Başlıyor!

Grand-Slam Turnuvaları Başlıyor!

2022-2023 yılı Grand-Slam turnuvalarının başlamasına artık sayılı günler kaldı. Tüm dünyanın ilgiyle merak ettiği Grand-Slam turnuvalarının ilki Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenecek. Novak Djokavic, Rafael Nadal, Nick Kyrigios gibi isimler turnuvada mücadele edecek. Aynı zamanda Carlos Alcaraz ve Dani Medvedev’de burada mücadele edenler arasında olacaklar. Turnuvanın başlamasına artık sayılı günler kaldı ve kişiler heyecandan yerinde duramıyor. Galabet giriş adresi

En Prestijli Etkinlik!

Yıllık Grand Slam turnuvaları, tenis tarihinin en prestijli etkinlikleridir. Bu turnuvalara sırasıyla Avustralya, Fransa, ABD ve Wimbledon olmak üzere dört büyük lig ev sahipliği yapıyor. Her Grand Slam turnuvası, iki kategoriye ayrılan birkaç turdan oluşur. İlk kategori son 16 olarak adlandırılır ve dünyadaki ilk on altı takım arasındaki maçları içerir. Bu ilk turdan sonra takımların yarısı yarışmada kalırken, kalan takımlar ikinci tura katılmaya hak kazanır. İkinci tura çeyrek final denir ve iki ayrı aşamadan oluşur – erkekler çeyrek finali ve ardından bayanlar çeyrek finalidir. Bu ikinci aşama, sadece dört takım rekabette kalana kadar birbirleriyle maç yapan sadece sekiz takımdan oluşur. Finaller, bir takım tüm puanlarını kazanana veya kaybedene kadar birbirine karşı oynayan iki rakip takımdan oluşur.

Her Yıl Düzenleniyor!

Her yıl, tüm profesyonel tenisçiler bir Grand Slam kupası kazanma şansı için rekabet etmek için tek bir yerde toplanır-. Genellikle yıllık Grand Slam turnuvasına ev sahipliği yapan dört büyük şehirden birinde turnuvalar düzenlenir. En yüksek dereceli oyuncular bu yarışma sezonunda tekler etkinliklerine katılır. Bununla birlikte, diğer turnuva türleri, hem profesyonel hem de amatör liglerden mümkün olduğunca çok oyuncuyu içerir. Her takım, akranları arasında profesyonel şampiyonluklar ve zafer için yarışırken becerilerini ve kararlılıklarını göstermek için bu yıllık yarışmada bir araya gelir.

Spor