Instagram’da başka birinin hikayesini gizleme [Nasıl yapılır?]

Instagram’da başka birinin hikayesini gizleme [Nasıl yapılır?]

Instagram‘da takip ettiğiniz kullanıcıların attığı hikayeleri görmek istemiyorsanız, uygulama size oldukça pratik bir çözüm sunuyor.

Geçmişte sizinle Instagram’da hikaye paylaşırken bu hikayeleri görmesini istemediğiniz kullanıcılardan gizlemenin yolunu paylaşmıştık. Sosyal medya uygulaması aynı özgürlüğü görmek istemediğiniz hikayeler için de tanıyor. Bildiğiniz üzere uygulamanın “hikaye” özelliği fazlasıyla popüler. Her gün 300 milyon kullanıcının aktif olarak kullandığı bu özellik bazı kullanıcılarda bir anda “spama” dönüşebiliyor. Takip ettiğiniz firmaların, hayranı olduğunuz sanatçıların ya da en basitinden sosyal medya ünlülerinin devamlı paylaştığı hikayeler sinir bozucu olabiliyor. Hatta daha da basit düşünmek gerekirse en yakın arkadaşınızın sürekli hikaye atması ve profil fotoğrafının en tepede çakılı kalması sizi rahatsız ediyor olabilir. Bunu gizlemenin yoluysa hayli basit.

Instagram’da takipten çıkmadan hikaye nasıl gizlenir?

“Bunca hikayeye ihtiyacım yok, gönderileri görsem yeter” diyorsanız ve takipten çıkmaya da niyetiniz yoksa o halde kişi özelinde hikayeleri kapatmak en mantıklısı. Bunun için ana sayfada yukarıda konumlanan hikayeler arasında, hikayesini gizlemek istediğiniz kullanıcının fotoğrafına basılı tutmanız yeterli. Daha sonra “Profili gör” ve “Kullanıcıyı gizle” seçenekleri çıkıyor. Gizle derseniz artık o kullanıcının hikayesi, hikaye akışının en sonunda yer alıyor ve güncellendiğinde etrafında renkli daire görünmüyor. Hafif saydam bir görüntüye kavuşuyor. Hikayeleri tekrar açmak isterseniz, akışın en sonunda kişiyi bulup aynı işlemi uygulamanız yeterli.

Hikaye gizlemekle takipten çıkmanın farklı şeyler olduğunu da hatırlatalım. Hikayesini gizlediğiniz kullanıcının Instagram gönderileri ana sayfanızda yer almaya devam edecektir. Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: yineblog.com

Teknoloji