Instagram’da birinin sizi takip edip etmediğini öğrenmenin yolları [Nasıl yapılır?]

Instagram’da birinin sizi takip edip etmediğini öğrenmenin yolları [Nasıl yapılır?]

Sosyal medyanın en önemli ölçüm araçlarından biri takipçi sayısı. Bu sayı ne kadar yüksekse hitap ettiğiniz kitle o kadar genişliyor. Bu sayı özellikle sosyal medya üzerinden iş yapanlar için fazlasıyla önemli. Fakat kişisel kullanıcılar da takipçi sayısındaki değişimleri yakından takip ediyor. Rakam giderek azaldığında ise kimin takipten çıktığını merak ediyorsunuz. Bu sorunun yanıtını bulmanın birden fazla yolu bulunuyor.

Instagram takip konusunda bizlere pek fazla kolaylık sunmuyor. Örneğin Twitter’da birinin profiline girdiğinizde kullanıcı adının hemen yanında “seni takip ediyor” ibaresi yer alıyor. Instagram’da bu özelliğin yer almaması bizi farklı yöntemlere itiyor. Bu bilgiye erişmenin bir zor bir de kolay yolu bulunuyor.

Teker teker kontrol etmek

Başlık adından da anlayabileceğiniz üzere sizi takip etmekten vazgeçtiğini düşündüğünüz birileri varsa profiline girip bu şüphenizi test edebilirsiniz. Bunun için bu kişinin takip ettiklerine tıklıyorsunuz. Sayfanın başında ufak bir arama çubuğu yer alıyor. Buraya kendi kullanıcı adınızı yazıp sonuç alamıyorsanız, şüphelerinizin doğru çıktığını anlıyorsunuz. Böylece isterseniz siz de o kişiyi takipten çıkabiliyorsunuz.

Kolay ama tehlikeli

Her seferinde profillere tek tek girip kullanıcı adınızı aratmak pek pratik değil, biz de farkındayız. Fakat Instagram’ın bizlere sunduğu alternatif dışında bir yöntem daha bulunuyor. Eğer takipçi akışınızı anlık olarak takip etmek istiyorsanız “Followers Assistant” veya “Takibi Bırakanlar” tarzında pek çok uygulama bulunuyor. Bu uygulamalar Instagram hesabınıza erişim isteyip takipçi akışını yakından gözlemliyor. Bu sayede sizi takipten vazgeçenleri hemen tespit etmek mümkün oluyor. Bu yöntemin tehlikeli yanı ise tercih ettiğiniz uygulamanın ne kadar güvenli olduğunu bilmemeniz. Yani bu uygulama üzerinden istemediğiniz hesapları takip etmeniz sağlanabilir. Riski alıp almamak tamamen size kalmış durumda.

Kaynak: blog-guncel.com

Teknoloji