Kilo Vermek İçin Kaç Dakikaya İhtiyacınız Var

Kilo Vermek İçin Kaç Dakikaya İhtiyacınız Var

Kilo Vermek İçin Kaç Dakikaya İhtiyacınız Var?

Egzersiz yapanların en sık sorduğu sorulardan biri ne kadar süre spor yapması gerektiğidir. Herkes için bu sorunun cevabı değişken olsa da, genel olarak hedeflerinize ve mevcut sağlık durumunuza göre değişmektedir. Fiziksel aktivite için minimum yönergeleri takip etmek, sağlığın korunmasına ve hareketsiz bir yaşam tarzının olumsuz etkileriyle mücadele edilmesine yardımcı olabiliyorken, kilo vermek ve formda kalmak için daha fazla çaba gerekir. Buna ek olarak, bireyin mevcut fitness seviyesi de her gün ne kadar egzersiz yapması gerektiğini belirleyecektir.

Ne kadar süre çalışmanız gerektiğini belirlemenin en iyi yöntemi, fitness trendlerine dayanmamalıdır. Tabii ki, yine de programınıza rotasyonla ilgili kısa antrenmanları dahil edebilirsiniz ve zaten etmelisiniz de, ancak kilo vermek ve sağlıklı kalmak istiyorsanız biraz daha uzun kardiyo egzersizler yapmanız gerekecektir. Kilo kaybı için her gün 40 dakika egzersiz yapabilirsiniz. Fakat bu antrenman programı sıkıcı geliyor ve bu da programınızdan çıkmanıza neden oluyorsa daha farklı bir yol izlemeniz gerekebilir. Etkili bir şekilde kilo vermek için farklı yoğunluk seviyelerinde egzersiz yapmanız önemlidir. Çeşitli iş yüklerine uyum sağlamak için egzersiz sürenizi ayarlayarak, kilo kaybı için günlük kalori ihtiyaçlarınızı takip etmek de yararlı olacaktır.

Yoğun egzersiz için yeterince sağlıklıysanız, egzersiz programınız zor, yüksek yoğunluklu ve toparlanması kolay antrenmanlar olabilir. Dayanıklılık geliştirdiğiniz, kalp sağlığını iyileştirdiğiniz ve yağ yaktığınız sürece, günlerinizde iyi geçecektir. Bu egzersizlerin her biri farklı süreler içerebilir. Her gün ne kadar süre egzersiz yapmanız gerektiği, seçtiğiniz özel antrenmanlara ve kişisel sağlık ile fitness hedeflerinize bağlıdır.

Kısa antrenman günleri (20-30 dakika)

Yüksek yoğunluklu Hiit antrenmanları ile kısa ve etkili bir egzersiz yapabilirsiniz. HIIT antrenmanları 20-30 dakika kadar sürmeli ve çok zor hissettirmelidir. Bununla birlikte, yüksek yoğunluklu antrenmanları düzgün bir şekilde yapılandırırsanız, sakatlanmadan daha fazla kalori yakabilirsiniz.

Daha kolay ve iyileşmeye izin veren antrenmanlar (30-45 dakika)

Kolay, basit ve günlük bir antrenmanın en temel amacı, bedeninizin ve zihninizin dinlenmesine izin vermektir. Aktif bir iyileşme , vücudunuzun hareket aralığını artırmaya, stres seviyenizi düşürmeye ve günlük kalori yakmanızı artırmaya yardımcı olur.

Hangi antrenman çeşidinin size ne zaman ve ne şekilde iyi geleceğine karar verebilmek, profesyonel olarak destek almak için Burak Kulaksız ile iletişime geçip, hem spor hem de beslenme konusunda uzman görüşü alabilirsiniz.

Spor