macOS Sierra’da istenmeyen Wi-Fi ağını unutma [Nasıl yapılır?]

macOS Sierra’da istenmeyen Wi-Fi ağını unutma [Nasıl yapılır?]

Birden fazla ağ bağlantısı tanımlanan Mac’inizde, öncelikli bağlantıları seçebilir, istenmeyenleri tek tuşla silebilirsiniz.

Cihazınızı birden fazla ağa tanımladıysanız ve o ağların bir kısmı aynı ortamdaysa, Mac’inizi ya da MacBook’unuzu başlattığınızda Wi-Fi’yı öncelikli olarak tercih ettiğiniz ağa bağlanacak şekilde ayarlamak mümkün. Diğer türlü cihaz sinyali ilk aldığı ağa bağlanabiliyor ve bu da her zaman tercih ettiğiniz ya da daha yakındaki ağ olmayabiliyor. Bu durumda istemediğiniz ağı komple sistemden silebilir veya daha az öncelikli hale getirebilirsiniz.

iPhone kullanıcıları için şüphesiz bu durum oldukça basit. Wi-Fi kısmından listelenen ağlar arasında bilgi simgesinden (i) açılan ekranda ağı unut seçeneği mevcut. Ancak macOS Sierra için takip etmeniz gereken birkaç adım bulunuyor.

macOS Sierra’da tanımlı ağı unutma

Kullanıcıların izlemesi gereken adımlarsa oldukça basit. Sol üst tarafta yer alan Apple menüsünden () Sistem Tercihleri > Ağ adımlarını izleyin. Soldaki listede Wi-Fi’ı tıklayın, ardından pencerenin sağ alt köşesinde bulunan İleri Düzey seçeneğini seçin. Eğer listede Wi-Fi yoksa cihazınızın kablosuz bağlantı özelliğinin açık olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Bu adımdan sonra Wi-Fi’yı seçin. Öncelik vermek istediğiniz ağ tercih edilenler listesinde yoksa Ekle (+) simgesine tıklayarak ekleyebilirsiniz. Öncelik vermek istediğiniz ağı listenin en üstüne sürükleyip bırakırsanız, cihazınızı açtığınızda ilk olarak o ağa bağlanacaktır.

Bir ağı listeden silmek içinse aynı pencerede bulunan Kaldır (-) simgesine tıklamanız yeterli. Cihazınız bu ağı unutacak ve yeniden bağlanmak istediğinde sizden şifre talep edecektir. Apple’ın sitesinden konuyla ilgili yazılmış destek mesajına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: yeniyayin.com

Teknoloji