Polyruea İzolasyon Ve Yalıtım Uygulaması

Polyruea İzolasyon Ve Yalıtım Uygulaması

Polyruea su yalıtımlarında tercih ediliyor. Yüzeylerde pürüzsüzlük sağlıyor ve istenilen kalınlıklarda uygulanabiliyor. Esnek yapıya sahip olması ile birlikte uzun ömürlü olabiliyor. Polyruea solvent içermiyor. %100 reaksiyonla gerçekleşen bir yalıtım uygulama türüdür. Konut kullanımlarında uygun olan polyurea izolasyon ticari amaçlı bir çok alanda ve endüstride de kullanılınır. 

Özel reaktörler ile birlikte püskürtme esasına dayanıyor. Ürün aşınmalarına karşı olarak oldukça dayanıklıdır. Son teknoloji ürünü olan bu izolasyon uygulaması kolay bir şekilde uygulama yüzeyinin şeklini alıyor. Diğer yalıtım çeşitlerine göre çok daha dayanıklı ve son teknoloji ürünüdür. Uygulandığı alanlarda hidro izolasyon, antipas ve son boya özelliklerine sahip olması ile birlikte sıklıkla tercih ediliyor.

Polyurea izolasyon uygulama alanları

Polyruea uygulama alanları son derece geniştir. Binalarda ve temellerde mükemmel bir hidroizolasyon sağlaması ile ünlüdür. Havacılık ve inşaat sektörlerinde bu uygulamalardan yararlanılıyor. Bunların yanında endüstriyel zemin kaplaması olarak da geçiyor. Gıda, çiftlik, park alanları, gemi zemini, vagonlarda, araç kaplamalarında Polyruea izolasyon uygulamalarından yararlanılıyor.

Polyruea yalıtım yapılabilen zeminler çok çeşitlidir. Beton, çelik, ahşap, metal, plastik, cam, kiremit gibi çok çeşitli zeminlerde uygulanabilen yalıtım türüdür. Su arıtma tesisleri, su depolarında, çatıların yalıtım uygulamalarında, madenlerde, petrol platformlarında, köprü ve tünel sistemlerinde, her türlü havuz sistemlerinde Polyruea yalıtımlar yaptırabiliyor.

Çok hızlı bir şekilde uygulanabilir bir yapıya sahip olması ile tercih ediliyor. Kimyasallara karşı yüksek dayanıklılığa sahip olması endüstri alanlarında da kullanımını sağlıyor. Termal şok dayanımı gibi özellikleri Polyruea yalıtımın tercih edilmesine neden olmaktadır.

Polyurea Su yalıtımı

Su yalıtımı her alanda gerekli ve öncelikli konudur. Su bir çok yapıyı bozar ve sızacağı mutlaka bir alan bulur. Bir çok kullanılan izolasyon malzemesi aya karşı direnci ilk başlarda olsa da zamanla mukavemet gücünü yitirir. Su yalıtımıiçin ek yeri olmayan polyurea ise en yüksek direnci sağlar. Çatlak oluşturmaz, esnekliği sayesinde UV ışınlarından da etkilenmez. Su yalıtımı gerekli alanda mutlaka bu ürün denenmelidir. Su depoları, havuzlar, teraslar ve bir çok alanda en yaygın kullanılan üründür. 

 

Genel Kültür