SEO Çalışmasında Uygulanabilir Yöntemler

SEO Çalışmasında Uygulanabilir Yöntemler

Buradaki ‘en iyi’ derken, bunların en temel SEO hizmetinin bile raporlaması gereken metriklerden bazıları olduğunu kastediyorum – ister sadece meta açıklamalarınızda ince ayar yapmak ister tam bir revizyon, aşağıdakileri takip etmeli ve raporlamalısınız: Organik oturumlar: – Basitçe söylemek gerekirse, bu SERP’lerde ne kadar etkili trafik kazandığınızı gösterir, bu nedenle yaptığınız veya aldığınız herhangi bir raporlamada yer almalıdır. Seo Size tam resmi vermese de, genel SEO’nuzun ne kadar iyi gittiğine dair üst düzey bir gösterge sağlar. Bu bilgiyi Google Analytics’te bulacaksınız. Toplam gösterimler (markasız): – “toplam gösterimler”, bağlam olmadan paylaşılan, daha önce bahsedilen “satır yukarı” grafikler için en popüler metriklerden biri olma eğilimindedir – ancak bir marka filtresi olmadan, geneliniz hakkında çok az şey söyler.

Çoğunlukla, bir tıklama kazanma ihtimali olan aramalarda görünmek yerine yeni iş kazanmaya odaklanan SEO performansı. Bu bilgiyi Google Search Console’da bulabilirsiniz. Tıklama oranı (markasız): – Yeni müşterilerin sitenizi aramada gördüğünü bilmek önemli olduğu gibi, web sitenize bunlardan kaçının tıkladığını bilmek de önemlidir ve bu yine GSC’de görülebilir. Paravan Blog Organik tıklama oranı hiçbir zaman büyük olmasa da, siteniz her 10.000 gösterim için yalnızca bir tıklama kazanıyorsa, olası sorunlar vardır.

Ortalama konum: – kesin bir kanıt değildir, ancak sitenizin anahtar terimler için ortalama konumu (GSC’de veya Semrush, Ahrefs, AWR ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi bir SEO aracında bulabileceğiniz) SEO’nuzun nasıl olduğunun iyi bir göstergesidir. performans. Oturum süresi: – bu, diğer zamanlanmış ölçümlerle birlikte (örneğin, sayfada geçirilen süre) kullanıcılarınızın ne kadar meşgul olduklarının bir göstergesidir – ve bu nedenle, dönüşüm sürecinizin ne kadar etkili olduğuna dair bazı bilgiler sunar. Bu ve diğer zamanlanmış ölçümler Google Analytics’te bulunabilir.

Kaynak: https://www.seokoloji.com/

Teknoloji