Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Taşıt Kredisi Nasıl Alınır?

Taşıt kredisi hesaplama yöntemi özel ve devlet bankalarının internet sitelerinde özel hesaplama yöntemi ile mümkündür. Taşıt kredisi hesaplaması yapılırken bütçe dengenizi doğru oranda ayarlamanız gerekir. Bütçe fazlası bir ödeme yöntemi ile karşılaştığınız durumda ödeme dengesizliği yaşayabilirsiniz. Taşıt kredileri krediyi kullanım oranına sahip bir kredi türüdür. Bunun anlamı almak istediğiniz otomobilin ücretinin tamamı için taşıt kredisi kullanmak mümkün olmayabilir.

Olası bir kredi geciktirme durumunda kalırsanız bu gecikmeler yasal takiple sonuçlanabilir. Tüketicinin gecikme süresi 90 gün ile sınırlıdır. Yasal takip kararı çıkması durumunda maaş haczine karar verilebilir. Böyle bir durumda da mahkeme kararı sonucunda maaşınızın dörtte birine el koyulabilir. Taşıt kredileri, sıfır araç ve ikinci el araç kredileri olarak ikiye ayrılır. Aynı zamanda alacağınız taşıt türüne göre ticari araç kredileri, motosiklet kredileri ve tekne kredisi olarak 3’e ayrılır.

Taşıt Kredisi Hesaplama Yöntemleri

Taşıt kredisi hesaplama bütçeniz doğrultusunda sizin için uygun olan faiz oranlarını ve ödeme yöntemlerini gösterebilir. Taşıt kredisi alırken faiz oranı, dosya masrafları ve sigorta giderleri gibi ödemeleri de göz önünde bulundurmanız önemlidir. Alacağınız taşıt kredisi miktarına göre yapacağınız ödemeler vade farkıyla değişiklik gösterebilir. Bir taşıt kredisi hesaplaması yapılırken sadece faiz ödemelerine bakmak doğru olmaz.

Diğer kredilerden farklı olarak bu taşıt kredileri ek masraflara ve maliyetlere sahip olabilir. Aynı zamanda taşıt kredisinin ipotekli bir tür olmasından dolayı ipotek masrafı da kredi borcunuza eklenecektir. https://www.finanskredisi.com/ sayfasından tüm kredi veren bankaları öğrenmek ve tercihiniz doğrultusunda bankaların taşıt kredileri için gerekli bilgileri girerek hesaplama yapabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Taşıt kredisi kullanırken tercihiniz 0 kilometre bir araç olursa kredilendirme oranları %70lere kadar ulaşabilir.

Eğer araba seçiminiz 2. elden yana olursa aracın yaşının 5’ten büyük olmaması önemlidir. Çünkü birçok bankada 5 yaş üstünde araçlara kredi vermeme gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Kredi ödenmeye devam ederken borcunuzu ödemekte zorlanmanız durumunda sıkıntı yaşarsanız daha düşük faiz oranı ile vadeyi uzatabilirsiniz. Bu şekilde borcunuzun aylık taksit ödeme miktarı da azalabilir.

Ekonomi